Main Menu

Kdo jsme

Varistar je ryze česká společnost zabývající se poradenskou, konzultační a obchodní činností se zaměřením na inovativní technologie v zemědělství. Geograficky jsme aktivní v oblasti střední a východní Evropy. Zaměřujeme se na multidisciplinární projekty propojení zemědělství s informačními technologiemi, které přináší významnou přidanou hodnotu našim klientům. Klíčovým faktorem naší činnosti je dlouhodobost projektů, kdy se snažíme dosahovat přínosů pro naše stálé klienty a kontinuálně a dlouhodobě vylepšovat výsledky jejich hospodaření. Hlavním měřítkem naší činnosti je dosažení dodatečného zisku pro naše klienty, a tím navázání oboustranně přínosného vztahu. Máme bohaté zkušenosti s projekty poskytování služeb formou outsourcingu na klíč. Společnost založil a řídí management s dlouholetými zkušenostmi z nadnárodních firem a projektů v oblasti zemědělství a informačních technologií.

 

Co o nás řekli naši zákazníci

Richard Vykoukal, majitel společnosti Statek Kumberk, s.r.o.

 

Petr Junek, vedoucí rostlinné výroby společnosti Podorlické zemědělské družstvo

 

Ing. Pavel Nováček, hlavní agronom, AGROSPOL, Malý Bor a.s.

 

Ocenění

S projektem Varistar jsme se zúčastnili několika prestižních firemních soutěží. Každého ocenění si velmi vážíme a je pro nás motivací do budoucna. 

2023

Fast50 2023 2023_EMEA_Fast_500_logo_02a.png

V hlavní kategorii žebříčku Deloitte Fast50 pro nejrychleji rostoucí technologické firmy v regionu CEE (střední a východní Evropa) jsme se umístili na 33. místě, mezi firmami v České republice potom na místě 12. V žebříčku Deloitte Technology Fast 500 EMEA (region Evropa, střední východ a Afrika) jsme se v této velké konkurenci mnoha firem z různých oborů a zemí umístili na 216. místě. 

 

Obdobný žebříček vyhlašuje i portál sifted.eu, který se dlouhodbě děním ve startupové komunitě. V rámci tohoto žebříčku, kde je opět primárním kritériem růst obratu, jsme se umístili na 22. místě. Velmi nás těší, že jako jediná firma jsme tohoto růstu dosáhli bez externího investora.   

Badge_for_Startups_Featured_copy.png

2021

Firma roku logo 20213. místo IBM firma roku
V prestižní soutěži IBM Firma roku jsme se stali vítězi krajského kola a v celorepublikovém klání jsme se umístili na 3. místě!

 

Growth star

Podkategorie prestižní soutěže Technology Fast 50, kterou vyhlašuje společnost Deloitte, Growth Stars je zaměřena na mladší firmy, které ještě nesplňují podmínky hlavní soutěže. V letošním ročníku jsme se umístili na 9. místě mezi firmami z centrální Evropy, Pobaltí a východní Evropy.

 

2020

Impact star

Oceněním, kterého si velmi vážíme, je cena Impact Star, kterou jsme získali v rámci soutěže Technology Fast 50 vyhlašovanou společností Deloitte. Impact Star je speciální cena pro firmy z každé země středoevropského regionu, které vyvinuly unikátní a inovativní produkt či poskytují služby, které mají revoluční dopad na trh. Ocenění může získat i firma, která úspěšně propojuje významné digitální produkty či služby s pozitivním dopadem na společnost a/nebo životní prostředí.

 

Logo soute

V rámci celoevropské soutěže InVivo Quest EuroTour 2020-2021 jsme se umístili mezi 8 nejlepšími inovativními startupy v regionu Střední Evropy (ČR, SR, PL, HU, AT, CH) . Letošní 4. ročník byl věnován tématům souvisejícím se změnami klimatu. Přihlásit se mohly startupy věnující se například preciznímu zemědělství, výrobě biostimulantů, udržitelnému balení potravin a dalším inovativním řešením v oblasti zemědělství a potravinářského průmyslu.

 

firma roku

 V soutěži Vodafone Firma roku 2020 jsme se umístili mezi deseti nejlepšími firmami ve Středočeském kraji.

 

2019

V roce 2019 jsme byli finalisty soutěže Nápad roku 2019. V rámci této soutěže jsme získali ocenění Profinit Technologický projekt roku.

pecet velka


2018

Startup roku
 

V roce 2018 jsme se stali finalisty soutěže Nejlepší startup 2018.

 

 

Naši partneři

V roce 2020 se Varistar stal součástí inkubátoru ESA BIC Prague! Podnikatelský inkubátor ESA BIC Prague se zaměřuje na inkubaci a rozvoj technologicky progresivních startupů, které ve svých komerčních produktech či službách využívají vesmírné technologie nebo systémy. Věříme, že naše spolupráce bude úspěšná, a pilně pracujeme na novinkách pro naše zákazníky pro další sezónu!

Spolupracujeme také se Středočeským inovačním centrem, které podporuje výzkum, vývoj a inovace na území Středočeského kraje. Středočeské inovační centrum utváří partnerství a navazuje spolupráci mezi firmami a akademickou sférou, přispívá k růstu a rozvoji zejména malých a středních inovačních firem a posiluje konkurenceschopnost středočeského regionu v rámci české i globální ekonomiky.

V roce 2018 jsme se stali oficiálním partnerem společnosti SOYL ve střední a východní Evropě. SOYL je technologická společnost se sídlem ve Velké Británii a již od roku 1993 se zabývá vývojem aplikací a využíváním dat pro precizní zemědělství. Se společností sdílíme některé technologie pro variabilní aplikace.